Június 18-án tartotta tanévzáró ünnepségét művészeti iskolánk a Liszt Ferenc Konferencia és Kulturális Központban. A rendezvény méltó keretet adott annak, hogy visszatekintsünk a mögöttünk álló tanévre, és számba vegyük mindazt, ami az elmúlt hónapokban történt velünk.
A műsor nyitányaként Paár Hannaróza és Váradi-Szabó Liza táncművészeti ág tanulói mutatták be Charlie Chaplin és a gyermek című koreográfiájukat Kürti Zita felkészítésével. A közös éneklést követően Matus Klára Krisztina iskolalelkész áhítata segített ráhangolódni az ünnepre, majd Jacsó Erika intézményegység-vezető osztotta meg évzáró gondolatait.
Beszédében hangsúlyozta, hogy a művészet nem csupán arra tanít, hogyan alkossunk, hanem arra is, hogyan találjuk meg helyünket a világban, hogyan fedezzük fel az értéket, és miként tudunk figyelmesebbé válni önmagunk és mások iránt. Felidézte az elmúlt tanév fontos eseményeit, amelyek során növendékeink számos alkalommal gazdagították Sopron kulturális életét.
A tanév során felléptek többek között a Soproni Egyetem Családi Napján, a városi pedagógusnapi ünnepségen, a Szent György-napon, valamint a Tündérfesztiválon. Advent idején a Liszt-teremben megrendezett hangverseny, a városi gyertyagyújtás és a Soproni Egyetem ünnepségei is lehetőséget adtak a bemutatkozásra. A Tánc Világnapján Demcsák Ottó vendégeként léphettek színpadra táncosaink, képzőművészeti tanszakunk év végi kiállítása pedig ismét sok látogatót vonzott.
Külön örömöt jelentett az intézmény számára a Soproni Egyetemmel kialakított szakmai kapcsolat további erősödése, a PIANO Day programban való részvétel, valamint az Országos Evangélikus Alapfokú Művészeti Iskolák találkozója.
A művészetet kereső szem jutalma
A tanév elején meghirdetett koncert- és kiállításlátogató programban azok a tanulók részesültek elismerésben, akik rendszeresen jelen voltak kulturális eseményeken.
A legaktívabb látogatók:
Makovnik Janka
Tauber Ármin
Komán Szabolcs
Nádudvari Margit
Azok között, akik legalább két hangversenyen vagy kiállításon vettek részt, külön sorsolást is tartottak.
Sikeres alapvizsgák
Az alapfokú művészeti tanulmányok fontos állomása az alapvizsga. Idén három tanuló teljesítette sikerrel ezt a követelményt:
Bánfi Lídia Eszter (fuvola)
Palatka Mandula (fuvola)
Nagy Patrik (zongora)
Búcsú a végzősöktől
Emléklapot vehettek át azok a növendékek, akik befejezték alapfokú művészeti tanulmányaikat:
Bánfi Lídia Eszter
Birkus Borbála
Birkus Franciska
Völgyi Angelika
Kerkeni Emma Saida
Orosz Péter
Papp Viktória Sára
Raffai Benedek Balázs
Szabó Katalin Anna
Czeglédy Dániel
Külön gratulációban részesült két növendékünk, akik művészeti középiskolában folytatják tanulmányaikat:
Klément Réka Viktória – Szombathely, zeneművészeti szakgimnázium, fuvola szak
Vágány Luca Sára – Bartók Béla Zeneművészeti Szakgimnázium, magánének szak
Az év versenyeinek legeredményesebb szereplői
Igazgatói dicséretben részesültek:
Kovács Boldizsár
Inotai Emília Júlia
Fedor-Balogh Dominik
Horváth Ferdinánd
Friedrich Fanni
Boronyai Nóra
Hance Mia Mei
Horváth Dorka
Illa Olívia Judit
Kovács Abigél
Márkus-Zalatnay András
Vissi Anna Júlia
Gimesi Elena Zelma
Izsák-Rudolf Iringó
Németh Zsóka
Balogh Zsófia
Füster Vince
Horváth Luca
Keresztes-Bruckner Bence
Jégh Kelen
Bella Emili
Bräuer-Schlitt Elza Júlia
Csirmaz Emília Anett
Fülöp Botond
Grubits Adél
Horváth Lőrinc
Nagy Gizella Fruzsina
Schneider Amanda
Varró Zsofi
Müller Artúr Tamás
Szabó Levente Márton
Baráth Boldizsár
Benda Richárd
Csuport Emma
Komáromi Bulcsú
Lovas Attila
Németh Maja
Schulcz Sára
Igazgatói dicséret és jutalom
Az egész éves kiemelkedő munkáért és versenyeredményekért jutalomban részesültek:
Porcz Zsombor
Winkler Rebeka Viktória
Szabó Dóra
Gimesi Elvira Matilda
Nádudvari Margit
Fedor-Balogh Dominik
Dominik Imre Márton
Tamás Erik
Farkas-Králl Stefi
Váradi-Szabó Liza
Paár Hannaróza
Boronyai Máté
Nevelőtestületi dicséretben részesültek
Komán Szabolcs
Szigyártó Áron
Kékesi Lilien
Tauber Ármin
Horváth Dóra
Klément Réka Viktória
Palatka Mandula
Ferstl Hanna
Görög Luca
Németh-Zseli Emma
Steinbach Jázmin
Szakál Natália
Halász Zoé
Németh-Szabó Angéla
Tóth Emili
Göde Milán József
Szokolay-díjak és kiemelt elismerések
Az ünnepség egyik legmeghatóbb pillanata a Szokolay-díjak átadása volt.
A tanulói Szokolay-díjat idén Vágány Luca Sára kapta, aki országos versenyeredményeivel és művészi munkájával vívta ki az elismerést.
A pedagógusok közül Kerkeniné Mihalkó Edit részesült díjban a magyar népzenei hagyományok ápolásáért, tanítványai eredményes felkészítéséért és közösségépítő munkájáért.
Szintén Szokolay-díjat vehetett át Hetyei József, aki pedagógusként, intézményvezető-helyettesként és szervezőként évek óta meghatározó szerepet tölt be a művészeti iskola életében.
A művészet jövője
A délután során fuvolaszó, zongorajáték, versmondás és tánc váltotta egymást. Keresztes-Bruckner Bence, Tauber Ármin, Kékesi Lilien, Váradi-Szabó Liza és Boronyai Máté előadásai nem csupán színesítették az ünnepséget, hanem emlékeztettek arra is, miért fontos mindaz, ami a művészeti iskola falai között történik.
A közösen elénekelt Himnusz után a tanulók átvették bizonyítványaikat, és ezzel lezárult a 2025/2026-os tanév.
Az ünnepség végére talán minden jelenlévő ugyanazt érezhette: a versenyek eredményei, az oklevelek és díjak fontosak, de a művészet valódi értéke mégis abban rejlik, hogy figyelni tanít, közösséget épít, és maradandó emlékeket ad. Ebből pedig ebben a tanévben sem volt hiány.